NĚCO O KRUZÍCH
Co že je vlastně kruh?
Jde o setkání otevřených lidí na zemi v kruhu, který je výjimečný v dnešní rychlé době tím, že spolu nesoupeříme a není cílem se v čemkoli předhánět, ale dává prostor pro sdílení toho, o čem se běžně nemluví a přece to každý z nás potřebuje komunikovat, protože to v něm je. Ač o tom běžně nemluví.
Sedneme si kolem zapálené svíčky a nad tématem, které přijde samo nebo které si domluvíme před kruhem, dáme prostor každému, aby něco sdílel. I ticho je sdílením a pokud mluvit nechceš, nemusíš. Jen pro to máš prostor jako všichni ostatní.
Kruh je ideálně pro ty, kteří se nebojí toho nechat svou zbroj, za kterou se běžně schováváme, někde venku a přijít do kruhu s dalšími lidmi, kteří také přijdou jen sami za sebe. Bez svých masek, které nás chrání.
A právě tím, že slyšíte příběhy ostatních, vnímáte v každém kus sebe sama. A kruhy jsou skvělé, že se to tam vždy nádherně poskládá, že jsou tam pro vás přesně ti lidé, kteří tam být mají se svými příběhy a prožitky.
Je to léčivý prostor, který spoluvytváří každý, kdo je jeho součástí. Pokud jste nikdy nezažili, tak stačí přijít a uvidíte. Třeba vás to chytne, třeba ne. Dveře necháváme odemčené, aby kdokoli mohl odejít, pokud by chtěl nebo potřeboval. Ale běžně se to neděje.
Kruhy ctí pravidla mužské komunikace, kdy mluví vždy jen jeden a nejde o jakýkoli koučing nebo zpětnou vazbu, ale jen o to, aby zaznělo to, co má být právě řečeno. Bez souzení a bez hodnocení. A to je pro muže velmi léčivé.
A což teprve to sdílené ticho, kterým stvrzujeme to, co bylo řečeno a dáváme tomu váhu. To je teprve síla.
Kruhy jsou zpravidla u nás doma v Písku v prostoru na to určeném. Je to vždy tak na 2-3 hodiny podle počtu lidí.
Pokud máte zájem přijít, je třeba mi dát vědět dopředu, abych s vámi mohl počítat.
Případně zavolej na můj telefon výše a domluvíme se.